Par mums raksta

Par Mums Raksta

LTV7 rubrika


Jānis Grundspeņķis, profesors, fakultātes dekāns: Dotajā brīdī mēs piedāvājam 6 dažādas programmas un septembrī atklāsim septīto. Tās aptver dažādus informācijas tehnoloģiju virzienus un nodrošina plašu industrijas interešu spektru, kā arī pašu studentu vēlmes un intereses. Pamata programmas ir datorsistēmas, informācijas tehnoloģijas, automātika un skaitļošanas tehnika.

Datorvadības sistēmu katedras pētnieki raidījumā “Tautas balss”


Lai kontrolētu sirds slodzi, ne vien, Latvijas labākais kanoe airētājs, RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes 1. kursa students Miķelis Mežmalis, bet arī sirds slimnieki var izmantot RTU zinātnieku izgudroto bezvadu kardiogrāfu – ierīci, kuru izstrādājusi profesora Zigurda Markoviča komanda.
RTU zinātnieku izstrādātā ierīce piefiksē informāciju par pacienta sirds ritmu un sūta kardiogrammu, piemēram, uz ārsta datoru. Pēc līdzīga principa iespējams nolasīt arī informāciju par asinsspiedienu.

Dmitrijs Bļizņuks – ResearchSlam 2014 doktorantu atlase


Dmitrija Bļizņuka uzstāšanās ResearchSlam 2014. gada 12. aprīlī ar tēmu “Embedded life”.
Pielietojums praksē: Eiropas projektā izstrādāta sistēma — augsnes parametru iegūšanai un izpildāmo darbu optimizācijai lauksaimniecībā, Gaisa kvalitātes kontroles sensortīkls — ziņo klātesošajiem par nepieciešamību izvēdināt telpu, Aerodium tuneļa vadība — nelielā iegultā sistēma, apvienoja pāri par simts devējiem un vada lielos 1 000 000 vatu vēja ģeneratorus.

Romans Taranovs – Karjeras stāsts IKT jomā: Vairāk nekā tikai darbs


Dzīvesveids, aicinājums, aizraušanās – šādi būtu precīzāk raksturot Romāna Taranova rosīšanos informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jomā. Viņam tas noteikti nav tikai darbs. Viņš IKT nozari par savu ceļu izvēlējās jau 6. klasē, taču pa īstam iedegās studiju 1. kursā.
Pilnais raksts ir pieejams šeit

Datoru tīklu un sistēmu tehnoloģijas katedras pētnieki ERA-NET projektā


Viens no ERA-NET projektiem ir ICT-Agri, kura mērķis ir īstenot sadarbību starp nacionālajām pētniecības programmām Informācijas Tehnoloģiju un Robotikas jomā, kas būtu pielietojams lauksaimniecībā. Šajā projektā piedalās 21 valsts starp šīm valstīm Latviju pārstāv divi zinātnieki divos dažādos projektos.

Mācības datorvadības, automātikas un datortehnikas institūtā atver jaunus ceļus zinātnē


nav pieejams attēls

Profesors Aleksandrs Glazs visu savu dzīvi ir nodarbojies ar kibernētiku jeb informācijas tehnoloģijām. Kibernētika – profesora dzīves jēga. Jau desmit gadus profesors Aleksandrs Glazs vada Rīgas Tehniskās Universitātes Datortehnikas, automātikas un datortehnikas institūtu.
Pilnais raksts krievu valodā ir pieejams šeit